Webrazzi Arena girişimleri

ComPay Ekmob Evreka Gaaraj İyi Sahne Kullanıcı Ajansı Otsimo Pubinno Segmentify SOR’UN Twentify Viviso
Türkiye’nin en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit içerisinde, Webrazzi farkıyla, Türkiye’nin en önemli girişimcilik yarışmasını düzenledik: Webrazzi Arena!

Webrazzi Arena ile ilgili detaylara hemen aşağıda ulaşabilir, yarışma sonuçlarına da dilerseniz buradan göz atabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz ya da görüşünüz içinse bize [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişim kurabilmeniz mümkün.

Webrazzi Arena girişimlere/girişimcilere neler vaadediyor?

Webrazzi Arena yarışmasına katılan girişimler;

  • Türkiye ve bölgenin en etkili internet konferansı olan Webrazzi Summit 2015’te, yine Türkiye ve bölgenin en önemli girişimcilik yarışmasında yer alarak potansiyel iş ortakları ve yatırımcılara kolayca ulaşabilirler.
  • Yerli/yabancı basınla tanışabildikleri gibi yüksek miktarda da geri bildirim toplayabilirler.
  • Ücretsiz olarak Webrazzi Summit 2015’e katılabildikleri gibi Startup Lounge’a da yine ücretsiz olarak dahil olabilirler. Startup Lounge için Webrazzi Summit 2015’in en önemli parçalarından biri diyebiliriz. Girişimlerin potansiyel müşteri, iş ortağı ve yatırımcılarla buluşma şansı yakalayacağı bu özel alanda 2 gün boyunca onlarca girişim yer alacak.
  • Webrazzi Summit 2015 öncesinde düzenlenecek olan ve çok özel konukların yer alacağı ‘VIP Dinner’ ve diğer tüm VIP organizasyonlara 2 kişilik davetiye hakkı kazanabilirler.
  • Tüm bunlar dışında; Webrazzi Arena’nın şampiyonu ile ikinci ve üçüncü olan girişimler, 7-8 Aralık tarihlerinde düzenenecek olan TechCrunch Disrupt London’a ücretsiz davetiye kazanıyor. Böylece Webrazzi’nin de medya sponsoru olduğu etkinlikte yer alma şansı yakalayan girişimler, kendilerini uluslararası çapta tanıtma ve geri bildirim toplama fırsatı buluyor.

Girişimlerde nelere dikkat edeceğiz?

Girişimcilik Yarışması’na katılacak girişimler 31 Ağustos’ta sonlanacak genel başvurulardan, Webrazzi ekibi tarafından belirlenecek. Genel başvurular arasında seçim yaparken aşağıdaki kriterlere göre hareket edeceğimizi söyleyebiliriz.

  • Girişimlerin, ilk kez Webrazzi Arena’da duyuruluyor olması bizim için çok büyük bir artı. Geçmişte ininal ve ÖdeAl gibi girişimlerin Webrazzi Konferansları’nda lanse edildiklerini de hatırlatalım. :)
  • Webrazzi Arena öncesi benzer başka yarışma ya da programlara katılmış olan girişimlere, açıkçası, çok sıcak bakmıyoruz.
  • Girişimler daha önce yatırım almış ya da herhangi bir hızlandırma programına katılmış olabilirler.
  • Webrazzi Arena’da sahneye çıkacak olan girişimler ödeme sistemlerinden mobil oyuna, SaaS’tan e-ticarete kadar çok farklı kategorilerde yer alabilirler. Bu noktada herhangi bir ayrımımız bulunmuyor.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

Webrazzi Arena’ya 31 Ağustos’a kadar online olarak başvuru yapabilirsiniz. Eylül ayıyla birlikte yapılan başvurular Webrazzi ekibi tarafından incelenecek ve seçilen girişimlerle 1 hafta içinde iletişime geçilecektir.

Yarışmada kazanan nasıl belli oluyor, yarışmanın formatı nedir?

Webrazzi Arena’ya hem genel başvurular, hem de Startup Lounge’dan halk oylamasıyla belirlenen belirli sayıdaki girişim katılabilecek. Girişimler Webrazzi Summit 2015 sahnesinde 5’er dakikalık bir sunum ve ardından da juriyle 2 dakika soru-cevap yapacaklar.

Yapılan sunumlar neticesinde juri ve Webrazzi editörleri/yazarları tarafından Webrazzi Arena şampiyonu ve dereceye giren girişimler belirlenecek ve ödüllerini sahnede alacaklar. Yarışma sonrasındaysa hem dereceye giren girişimler hem de tüm katılımcılar hayatlarına ‘Webrazzi Arena etiketiyle’ devam edecekler! :)

Webrazzi Arena hakkında soru ve görüşleriniz için bize [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.